Uncategorized | 21st Декабрь 2017

З сьомого грудня в силу вступив закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».
Даний закон закріплює положення про допустимість доказів, а також визначає деякі моменти при вилучені доказів.
Однією з новацій даного закону є обов’язковість повного звуко- або відео фіксування  судового розгляду.  Зазначимо, що законодавці зобов’язують захисника(адвоката) доказувати
Недопустимими доказами визнаються такі які були отримані:
1) При виконанні ухвали суду на обшук житла, або іншого приміщення яке знаходиться у володінні особи, відносно якої виконується слідча дія, при тому факті, що захисника(адвоката) не було допущено до проведення даної дії. Факт не допуску адвокат повинен доказати у суді.
2) При виконанні ухвали слідчого судді, якщо винесення такої ухвали було проведено без повної технічної фіксації.
Також зауважимо, що забороняється тимчасове вилучення електронних систем, носіїв або їх частин, мобільних пристроїв, мобільних телекомунікаційних систем зв’язку, окрім тих випадків, коли надання таких пристроїв необхідне для проведення експертизи, або у разі якщо такі пристрої є предметом злочину, або за їх допомогою було скоєно злочин. У разі необхідності, слідчий або прокурор копіюють інформацію з електронних пристроїв, носіїв інформації з залученням відповідного спеціаліста. Сторона захисту вправі здійснювати відео фіксацію проведення обшуку без протидії зі сторони правоохоронних органів.

Зазначимо, що слідчий суддя в праві обмежити, або заборонити доступ сторонам кримінального провадження з метою забезпечення нерозголошення відомостей досудового розслідування, у разі якщо слідчий або прокурор при мотивуванні клопотання про обшук надали відомості  отримані у ході проведення негласних слідчих розшукових дій.  Також, якщо хід проведення обшуку не було зафіксовано за допомогою звукозаписуючих або засобів відео фіксації, то:  По перше – забороняється вносити в протокол ходу обшуку такі відомості. По друге – такі докази не приймаються судом.

 

Пока нет комментариев, добавьте свой!.

Прокомментировать