Uncategorized | 26th Декабрь 2017

Сьомого грудня 2017 року  наказом  №1087 Державною судовою адміністрацією було затверджено новий порядок строків зберігання судових справ. Цей перелік є обов’язковим, та стосується всіх без виключення судів на території України, та включає в себе всі судові документі та провадження. Даний перелік буде використовуватися під час визначення строків зберігання, формування, класифікації судових документів.

Даний перелік має сім розділів, які зазначені в такій послідовності: Перший розділ – кримінальне провадження що було розглянуто судом першої інстанції; Другий розділ – справи про адміністративне правопорушення; Третій розділ – справи цивільного судочинства що слухались в судах першої інстанції; Четвертий розділ – адміністративні провадження, які розглянуті в судах першої інстанції; П’ятий розділ – господарські провадження розгляд яких здійснювався господарськими судами першої інстанції; Шостий розділ – апеляційні скарги; Сьомий розділ складають  документи, які утворились в ході роботи суду.

Строки починають обчислюватися для кримінального провадження з моментів:  1) Особа відбула покарання, обране для неї судом; 2) Звільнення особи від відбування покарання( особу звільнено умовно-достроково, за амністією та за інших підстав передбачених кримінальним законодавством); 3) Якщо набрав сили виправдувальний вирок суду; 4) Набула законної сили ухвала про закриття кримінального провадження; 5) У разі закінчення іспитового строку( у провадженнях з іспитовим строком), та інші підстави які зазначені у даному наказі.
Для цивільних справ строки обчислюються: 1) Для справ, де фігурують неповнолітні, або справа була закрита – з моменту набрання постановою законної сили; 2) Для справ, в яких особа притягається до адміністративної відповідальності – постанова про накладання адміністративного штрафу була виконана; 3) Сплинув строк позбавлення особи спеціальних прав, прав обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.
Для господарських, цивільних, чи адміністративних справ строки зберігання починають обчислюватись з моменту набрання законної сили судового рішення. Слід зазначити, що копії судових рішень які не входять до судових справ, а сформовані в окремі провадження зберігаються з відміткою «доки не мине потреба», ця відмітка має довгострокове значення і її строк визначається судами, проте не менше ніж один рік.

Пока нет комментариев, добавьте свой!.

Прокомментировать