Uncategorized | 4th Декабрь 2017

Набув сили новий порядок стягнення аліментів на дитину. Які зміни відбулися?

Слід зазначити, що тепер це не позовне провадження про стягнення, а наказне: коли суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог. Згідно з положеннями ст. 182 Сімейного кодексу, мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з 30 до 50% прожиткового мінімуму. Стаття 183 СК передбачає, що той з батьків або інших законних представників дитини, з якою вона проживає, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Наразі для дітей до 6 років це 14 260 грн, для дітей від 6 до 18 років – 17 770 грн.

До того ж для розрахунку розміру аліментів враховується не тільки офіційна зарплата того із батьків, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів, доведених стягувачем аліментів, витрати платника аліментів, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів.

Також передбачається відповідальність за прострочення сплати аліментів та оплати додаткових витрат на дитину. Це пеня в розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення з дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня прийняття судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Одержувач може претендувати на виплату заборгованості за додатковими затратами з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних з простроченої суми.

Ст. 192 Сімейного кодексу передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів – у разі зміни матеріального або родинного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із сторін, тощо.

Пока нет комментариев, добавьте свой!.

Прокомментировать